היום נדבר על הנושא האהוב עליי ביותר – צירוף חתול שני למשפחה.

נתחיל ב: למה בעצם לעשות את זה? אנחנו משפחה נורמטיבית ואוהבת, בעלת חתול אחד ווואללה סבבה לנו. למה להוסיף?

טוב ששאלתם! יש כמה סיבות מרכזיות, הראשונה ובעיניי הכי חשובה היא שבישראל יש כל כך הרבה חתולים שאין להם סיכוי וזאת דרך מצויינת להציל אחד מהם. סיבה נוספת היא כדי להפיג את הבדידות של החתול הראשון שלכם. כשאתם בעבודה, או נוסעים לסופ"ש הוא לבד בבית ואיזה חבר פרוותי יכול ממש להקל. והסיבה הכי משמעותית היא – שזה ישדרג לחתול שלכם את החיים!

טוב, אבל זה בטח יקר פצצות לגדל 2 חתולים! למען האמת, זה לא הרבה יותר יקר! קונים שקי אוכל יותר גדולים ויותר חסכוניים, קונים חול לחתולים בשק גדול וחסכוני יותר וכך ההוצאות גדלות באחוזים בודדים סך הכל. יש לקחת בחשבון כי הוצאות וטרינריות אכן מכפילות את עצמן – עיקור\סירוס, חיסונים, פירעושים ואסונות למיניהם לא עלינו.

אז יאללה, מה עושים? בוחרים חתול (מוזמנים להציץ ב facebook.com/catsofisrael במהלך חיפושכם).

בבקשה אל תבחרו לפי מראה חיצוני או גיל אלא תבחרו חתול שמתאים לחתול הנוכחי – מבחינת רמת אנרגיה ואופי. לדוגמא: אם החתול הקיים עצלן בן 9, לא לקחת גור צעיר מ10 חודשים כי הגור ישגע את הבוגר.

חבורת חתולים

אספתם את הגור והגעתם איתו הביתה, מה עכשיו?

התשובה היא שיש 2 גישות לאקלום חתול חדש בבית עם חתול ותיק. הגישה האחת אומרת שצריך להפריד בין החתולים ולהחליף חפצים עם ריח בין האיזורים למשך מספר שבועות. הגישה השנייה תומכת ב"לתת להם להסתדר" – כלומר כל עוד אף אחד לא נפגע, לא להתערב לחתולים ביחסים.

אני דובקת בשיטה השנייה – לא להפריד, לתת לחתולים להסתדר. חשוב מאוד לשים לב שאם חתול נפגע פיזית – להפריד!

נחזור לאקלום של החתול החדש: נכנסים איתו הביתה, מוודאים שכל החלונות, הדלתות והמרפסות סגורים היטב ואז פותחים את המנשא ליד ארגז הצרכים כדי שהחתול החדש ידע איפה הארגז נמצא.

בשבועיים עד חודש הראשונים, החתול החדש והחתול הותיק יתנהגו שונה מאיך שהם מתנהגים בדרך כלל בגלל השינוי. חתולים מודדים סיטואציות לפני הריח והריח של חתול שלא מכירים מאוד מאוד דומיננטי.

עכשיו יש חדשות טובות וחדשות רעות. החדשות הרעות היא שבחודש הקרוב הולכים להיות המון קולות לא נעימים בבית. כן, גם במהלך הלילה וגם בכל שעות היממה. הצרחות נוראיות וזה נשמע כאילו חתול אחד רוצח את השני, אבל חתולים לא רבים כמו כלבים ולא נוגעים אחד בשני בזמן המריבה (לרוב – אם יש פגיעה באחד החתולים – להפריד!), ולכן הצרחות זה כל מה שנשאר להם לריב איתו.

חתול גור
בהצלחה עם הגור החדש

כל יום שעובר, המצב ישתפר עוד ועוד מבלי שתעשו כלום.

מבחינתכם עליכם להתעלם לחלוטין מהמריבות בין החתולים! כל עוד אין טיפה אחת של דם, מבחינתכם כלום לא קורה. להמשיך להתנהג בדיוק אותו הדבר עם החתול הותיק, אפילו להתייחס אליו יותר מבעבר כדי שיבין ש"עסקים כרגיל", ולעודד כמה שיותר משחקים יחד ואכילה של חטיפים ושימורים לחתולים יחד.

והכי הכי חשוב – להיות סבלנים. לא להחזיר את החתול החדש אחרי יום כי הם לא מסתדרים, גם לא אחרי שבועיים. יכול לקחת לחתולים אפילו חודשיים להסתדר, וברגע שיסתדרו חייו של החתול הותיק ישתדרגו משמעותית והוא לעולם עוד לא יהיה לבד והכל יהיה שווה את זה.

לסיכום: צירוף חתול חדש תמיד מלווה שהרבה קולות לא נעימים, ותמיד שווה את זה לגמרי בסוף התהליך.

השאר תגובה