מה יש בעולם הזה שהוא יותר טוב מגורים? לא הרבה.

כולנו מתמוגגים מתמונות של גורים, מהריח האלוהי שלהם, הבטן עגלגלה ומתוקה והפרצוף – דורש מעיכה. אז בטח שכולנו נרצה לאמץ גורים! אז הנה אימצנו גור. למה יש לצפות?

גורים מתחת לגיל חודשיים מאוד מאוד רגישים. כל שינוי הכי קטן בהתנהגות דורש התייעצות עם וטרינר, למשל אם פתאום הגור לא רוצה לאכול את האוכל שלו, לא שותה, מאוד שקט ואפילו אם פתאום דורש יותר ליטופים מבדרך כלל. זה יכול להיות שינוי ממש קל אבל כל שינוי כזה מרמז על בעיה שעלולה להיות חמורה. לכן יש לשים לב טוב טוב להתנהגות המשתנה של הגור שלנו ולהתייעץ עם הוטרינר.

גור חתולים
גור חתולים זה החיים

כמו כן, כמובן גם בנוגע לבעיות בריאותיות קלות שלא היו מאוד מדאיגות אצל חתולים בוגרים אבל מאוד מאוד קריטיות עבור גורים – כמו שלשול, בטן נפוחה, אפצ'ים – ישר מטלפנים לוטרינר שלנו ומתייעצים. אולי זאת שטות, אבל אצל גורים שטות קטנה הופכת לבעיה גדולה תוך שעות ספורות.

אז הנה הגור הפצפון שלנו הגיע צ'יק צ'ק לגיל חודשיים ובן רגע הפך מגוש מרשמלו מתוק למפלצת עם שיניים של תנין ואנרגיה של צ'יטה! מה לעזאזל קרה פתאום?

לא קרה כלום, הגור שלכם ממש גור טיפוסי ורגיל ואם לא היה מתנהג ככה אז היינו בבעיה. גורים אנרגטים מאוד ומחליפים שיניים, ולכן צריכים להשתולל ולנשוך ולשרוט. אז מה עושים? איך מתמודדים עם המפלצת?

התשובה הקצרה: הוצאת אנרגיה, הוצאת אנרגיה, הוצאת אנרגיה.

התשובה הארוכה:

  1. הגור שלכם אנרגטי – ככה זה ילדים. קנו לכם חכות, כדורים, עכברים, מתקני גירוד, לייזר וכל דבר אחר שהגור שלכם יסכים לשחק איתו ושחקו איתם! כמה שיותר, בעיקר לפני השינה כדי שהגור יהיה עייף ולא יפריע בלילה.

אופציה נוספת, היא לצרף גור נוסף. מבחינת ההיגיון זה נראה לנו מעשה שיחמיר את הבעיה – ממפלצת אחת ל2 מפלצות – אבל האמת היא שאין דרך שאנחנו נצליח להוציא לגור שלנו את אותה רמת אנרגיה שגור אחר יצליח להוציא ממנו. לכן על ידי אימוץ גור נוסף בעצם הפחתתם את הבעיה ממפלצת אחת לחצי מפלצת בקושי.

אל תדאגו, האנרגיה תדעך יחסית עד גיל חצי שנה ותדעך מאוד עד גיל שנה וחצי.

מאוד מאוד חשוב לא לתת לו לנשוך אותנו, גם אם זה לא כואב לנו, כי ההתנהגות עלולה להשתרש ואז חתול בוגר בן 5 שנושך זה כבר הרבה פחות חמוד.

2.  אבל רגע – הנשיכות כואבות מאוד! מה עושים? קונים צעצוע שהגור כן יוכל לנשוך וברגע שהוא נושך אותנו, ננשוף בעדינות אוויר עליו וכשהוא מפסיק לנשוך אותנו, ניתן את הצעצוע שכן מותר לנשוך.

3.  ומה עושים עם השריטות? מספקים מספיק דברים שכן אפשר לשרוט – קרש גירוד מקרטון, מתקני גירוד עם חבל שניתן לשייף עליו את הציפורניים.

וגם כאן, לא לתת לגור שלנו לשרוט אותנו ולא לשחק איתו עם הידיים שלנו. ואם הוא שורט אותנו, פשוט לקום וללכת. צ'יק צ'ק הוא יבין שלא כיף לנו להישרט.

לסיכום, עד סביבות גיל חצי שנה הגורים שלנו חולים לא מעט, ויש לשים לב טוב טוב לכל שינוי קטן בבריאות או בהתנהגות.

שימו לב שאם יש אמא, לא לנתק את הגור לפני גיל חודשיים ועדיף אפילו 3 חודשים. במידה ומנתקים קודם הסיכוי לבעיות התנהגות גדול בהרבה.

ככל שתוציאו לגור יותר אנרגיה, השעות בהן הגור יהיה נינוח, ישנוני וירצה חיבוקי נישוקי יגדל משמעותית. גדלו אותם באהבה, והם יחזירו פי כמה.
אל תשכחו להיכנס ל- חנות חיות ולרכוש לגור החדש שלכם מעצועים וממתקים שיעבירו לו את הזמן.

השאר תגובה