לא פעם אנחנו רוצים לפנק את החבר הפרוותיי שלנו במאכלים האהובים עלינו. מתוך כוונה טובה ודאגה אמיתית, אנחנו עלולים לשים בקערת האוכל שלו מאכלים שהכלב לעולם לא היה מוצא בתנאי הטבע.

יש לכם מושג מה אסור לכלבים לאכול?

חוץ מ- אוכל לכלבים אנו נוטים להאכיל את כלבינו במזונות שונים ומגוונים, אנו רוצים לספר לכם במה מותר ומומלץ להאכיל את חיית המחמד האהובה שלכם ומה אסור לשים בצלחת שלה.

לפניכם הרשימה המלאה.

חנות חיות לוסיז
רשימת מזונות מותרים ואסורים לכלבים – לוסיז חנות חיות חברתית

המזונות המומלצים – מה מותר לתת לכלב לאכול

בשר נע– בתזונה מאוזנת של החיה בריאה ובוגרת בשר נע ואיברים הפנימיים מהווים כ 30-50% מהתפריט היומי.

כליות, ראות, כבד, קנה נשימה ופסולת נוספת יתרמו לבריאותו של הכלב כמו גם הדגים.

מוצרי חלב– גבינות רכות וקשות ישלימו את תזונה של הכלב בכ 20 -30%

דגנים – אורז, כוסמת ודגנים אחרים אמורים להוות כ 25-35% מהתפריט.

ירקות ופירות – משלימים את צורך של בכלב בויטמינים ומינרלים. עליהם להוות כ 10 -15% הדיאטה של בעל החיים. לא חייבים לתת ירקות ופירות כל יום אך מנגד, ניתן להשתמש בפירות מתוקים בתור צ'ופר לכלב.

פירות הכי מומלצים לכלבים הם תפוחים ובננות. ממתקים טבעיים אלו מטיבים עם מערכת עיכול של החיה ומהוות מקור מצויין לויטמין סי.  

אבטיחים ותותים גם הם לא מחוץ לרשימה, אך יש לתת אותם בכמויות קטנות יותר.

כשמדובר בירקות אזי הכלב שלכם ישמח לראות על הצלחת שלו פלפלים, גזרים ודלעת. בבקשה היו יותר זהירים לגבי עגבניות, כמו גם תפוח אדמה וברוקולי והקפידו לתת אותם במינון קטן יותר.

עכשיו אתם יודעים מה מותר לכלבים לאכול, בואו נעבור לרשימה השחורה.

המזונות האסורים- מה אסור לתת לכלב לאכול

אבוקדו– זרעים, עלים וקליפה של האבוקדו מכילים פרסין – חומר שעלול לגרום להקאה ושלשול אצל הכלב.

ענבים- מכילים רעלן שיכול לגרום נזק לכליות של החיה.

שום ובצל– מכילים חומרים אשר משפיעים לרעה על תאי הדם האדומים ועלולים לגרום לאנמיה קשה. תקחו בחשבון שבצל ושום נמצאים בהרבה מאכלים שאנחנו מכינים לעצמינו כך שהסכנה קיימת גם כאשר הכלב נחשף לאבקת מרק,לדוגמא. בנוסף, תדעו שבצל יותר מסוכן לכלב מאשר שום.

שוקולד, תה, קפה ומקורות אחרים של קפאין – מזונות המכילים תאוברומין, תיאופילין וקפאין עלולים לגרום לשלשולים, הקאות ולגרום נזק למערכת העצבים (פרכוסים) וללב של הכלב (הפרעות קצב).

ממתקים- גם אצל הכלבים סוכר גורם להשמנה, נזק לשיניים ולא פעם עלול לגרום לסוכרת.

אגוזים- בעלי השפעה שלילית על מערכות עיכול, עצבים ושרירים של הכלב. בנוסף, אגוזים עלולים לגרום לחנק.

רימון– פרי זה מביא בריאות ותועלת לבני האדם, אך אצל הכלבים הוא גורם לבעיות במערכת העיכול בגלל החומציות שבו. הגרעינים הקטנים גם הם מהווים סכנה לחברינו הטוב.

חטיפים לכלבים
חטיפים ועצמות יעודיים לכלבים

מעכשיו אתם בקיעים בכל הדקויות הקשורות להאכלה של הכלבים. כדאי לכם לזכור היטב את הרשימות לעיל. סביר להניח שלא יקרה אסון במידה וחברכם הפרוותי יאכל חתיכת שוקולד או פרוסה של אבודקו, אבל עליכם מוטלת האחריות על בריאותה של חיית המחמד שלכם! לכן תשתדלו לא לחשוף אותה למזונות שעלולים להזיק לה.

אתם יכולים להיות בטוחים שהכלב ישמח לקנח בבננה במקום שוקולד ואף לא ירגיש כלל בחסרונו.

ללא ספק, לפעמים קשה להתעלם מהמבט המתחנן כלפיכם בעודכם נהנים מהארוחה, אבל חשוב שתזכרו כי תפקידכם לשמור על בריאותו של אהוב לבכם וגם אינכם רוצים להרגיל אותו להרגל מגונה של "להתחנן לאוכל" תפקידכם הוא לבחור איזה אוכל הכלב יקבל..

השאר תגובה