כל אדם המגדל כלב בביתו נדרש לשאלה איזה מזון יהיה הטוב ביותר.

אוכל לכלבים ניתן למיין על פי הגדרות שונות כמו מותג, סוג הבשר ועוד. אחת ההגדרות המרכזיות בסוגייה היא אוכל יבש לעומת אוכל רטוב. אנחנו כאן כדי לעזור לכם להבין את ההבדלים בין שני הסוגים הללו על מנת להבין איזה מזון לבחור לבן המשפחה החדש שלנו.

למה חשוב להתאים את המזון לכלב המסוים

כל כלב שונה מחברו בין אם הוא כלב גזעי או מעורב, וכל כלב זקוק לתנאים אחרים כדי להרגיש טוב. גם סוג של אוכל לכלבים משתנה מכלב לכלב, וחשוב להתאים את כמות החלבונים והשומנים במזון לשלב ההתפתחותי של הכלב ולגודלו. כך למשל, גורים צריכים אנרגיה רבה כדי לגדול ולהתפתח, לכן יש להתאים להם מזון מיוחד ועשיר בחלבון ושומן.

איזה סוגי מזון יש?

כאשר אתם מחפשים מזון לכלבים הדבר הראשון אותו עליכם להגדיר הוא האם ברצונכם לקנות מזון יבש או רטוב. אחרי שתחליטו איזה משתי הקטגוריות האלה עדיפה עליכם תוכלו להתחיל לחשוב האם לקנות מזון מבוסס עוף, בשר או סלמון, להחליט באיזה מותג לבחור ולוודא שהאוכל עונה על הצרכים הפיזיים של הכלב שלכם.

סוגי מזונות

מזון יבש ורטוב

מזון יבש הוא מזון המגיע בשקיות גדולות והינו בעל חיי מדף ארוכים. לעומת זאת, מזון רטוב ממגיע בקופסאות שימורים קטנות, ומתקלקל יחסית במהירות אחרי הפתיחה. ההבדלים בין שני סוגי המזון רבים והם באים לידי ביטוי בחיי המדף הארוכים יותר של המזון היבש, אך גם בכמות המינרלים והוויטמינים שהם מכילים.

המזון היבש לעומת המזון הרטוב

ההבדל העיקרי בין שני הסוגים הללו הוא המחיר. מזון יבש זול הרבה יותר, וגם נשמר זמן רב לאחר הפתיחה. נתונים אלה מציבים אותו במקום הראשון במכירות של אוכל לכלבים. מלבד המחיר הוא כולל גם יתרונות נוספים, כמו הקלות בה ניתן להגיש אותו לכלב, וריחו העדין יחסית גם לאחר מספר ימים בחוץ.

מזון רטוב אמנם יקר יותר ממזון יבש, אך הוא נחשב טעים יותר עבור כלבים, ויעיד על כך הקושי להעביר את הכלב לאכול אוכל יבש אחרי שהתרגל לאוכל רטוב. בנוסף, מזון רטוב מהווה פתרון לכלבים שמתקשים ללעוס את המזון היבש והקשה. כאשר מחפשים אוכל לכלבים חשוב להכיר את ההבדלים בין הסוגים השונים ולהתייעץ בגורמים שיידעו לעזור לכם למצוא את המזון המתאים לכלב שלכם.

השאר תגובה