לפעמים חיות המחמד נכנסות לביתנו בהפתעה, אך מיד הופכות לחלק בלתי נפרד מהמשפחה

רובינו, לא מתארים לעצמנו את החיים בלי חבר בעל ארבע רגליים ומתייחסים אליו בתור בן בית לכל דבר.

חיית המחמד האהובה שלנו עוטפת אותנו בים של רגשות חיוביים ואהבה אינסופית. השמחה בה כלב פוגש אותנו אחרי יום עבודה מפרך מסוגלת להמיס גם את הלב הקר במיוחד וליטוף של החתול הרך יביא רוגע ומצב רוח טוב לכל אחד ואחת מאיתנו.

מומחים רבים ממליצים לגדל חיית מחמד בבית לא רק בגלל הסיבות שפרטנו לעיל. יותר ויותר מחקרים מדברים על כך שחיות מחמד בבית תורמות לבריאותם הנפשית והפיזית של הילדים ועוזרים אפילו בחינוך של הדור הצעיר. בוא נסכם בקצרה למה כדאי לכם להרחיב את הגרעין המשפחתי שלכם בארבע רגליים נוספות.  

פרנץ בולדוג
בולדוג צרפתי – חלק מבני המשפחה

במה חיות מחמד בבית תורמות לילד?

אחריות – חיות המחמד תלויות באנשים וזקוקות לתשומת לב מתמדת של בני הבית כלפיהם. תוך כדי דאגה לצרכים של בעלי החיים, ילדים לומדים להיות קשובים לצרכים של האחרים. ילד שלוקח את הכלב שלו לטיול לפני יציאה לבית הספר, בכל מזג האוויר או דואג להאכיל את החתול בזמן, מבין מה טיבה של האחריות.


ביטחון עצמי – יחד עם תחושת האחריות, עולה גם תחושת הביטחון העצמי של הילד כאשר הוא מבין שהוא עומד בהצלחה בכל המשימות של טיפול בחיית המחמד שלו. בדרך זו עולה הערכה העצמית של הילד ותחושת הגאווה והביטחון בכך שיצליח גם בדברים אחרים.


סיבולת גופנית – חיות מחמד, דוגמת כלבים, אוהבות כשמשחקים איתן ואף דורשות זאת. בעידן המודרני כשרוב הילדים מבלים המון זמן בישיבה ארוכה מול המחשבים, משחקים מחוץ לבית עוזרים לשמור על כושר גופני הן לכלבים והן לילדים. לפחות חלק מהזמן הפנוי שלהם אחר הצהריים, הילדים יבלו בחוץ ויניחו בצד את המכשירים האלקטרונים. ככלל, משפחות בעלות חיות מחמד מבלות יותר שעות מחוץ לבית.

ילדה מגדלת כלב
מתנה מושלמת לילדים


פחות אלרגיה ואסטמה – יותר ויותר מחקרים מדברים על כך שילדים שגדלים בבית שיש בו חיית מחמד מפתחים פחות מחלת אסטמה ואלרגיות אחרות. חשיפה לפרווה של החיה עד גיל שנה, מחזקת את מערכת החיסון של הילד.


הרגעה והורדה של המתח – ככלל, בעלי החיים מרגיעים אותנו. אנחנו מרגישים בטוחים יותר בחברתם ולא פעם משתפים אותם בחששות ופחדים שלנו. הם תמיד שם כדאי להקשיב ואנחנו סומכים שישארו לידינו ולא יעזבו אותנו. בנוסף, כלבים, נותנים גם את הביטחון הפיזי ואנחנו מרגישים מוגנים לידם באמצע רחוב חשוך בשעות הערב המאוחרות.


יכולת להסיק מסקנות – דאגה אחר בעלי החיים מלמדת את הילדים לחשוב על ההשלכות של המעשים שלהם. במידה והם לא מאכילים את הכלב או החתול בזמן, התוצאות לא יאחרו לבוא ומצב רוח שיבוא לידי ביטוי בהתנהגות של החיות הרעבות ילמדו את הילדים את הלקח. כמו גם הריח העולה מהכלוב של האוגר במידה וילד שכח לנקות אותו.


יכולת ריכוז – בעולם המודרני שהרבה ילדים מאובחנים עם בעיות הקשב והריכוז, ישיבה רגועה ליד בעל החיים לצורך ליטוף או האכלה, מרגיעה את הילדים ועוזרת להם להתרכז במשימה.

אלו רק חלק מהסיבות למה כדאי לכם להחזיק את חיית המחמד בבית. נזכיר רק במילה אחת את החלק העצום שיש לחיות מחמד בטיפול בילדים בעלי לקויות. אך,כפי שזה עתה קראתם, כל אחד ואחת מאיתנו יכול להנות מהקשר המיוחד שקיים בינינו לבין חברינו הוותיקים. בעלי חיים מלמדים אותנו המון דברים, משפרים את איכות חיינו ומחזקים את בריאותינו. בפעם הבאה שילד שלכם יבקש לאפשר לו להחזיק חיית מחמד בבית, אנחנו מקווים שלא תסרבו מיד, אלא תלכו איתו יד ביד לחנות החליטו האם להביא כלב גזעי עם תעודות או לאמץ אחד באחת מהעמותות.
המלצה שלנו – לפני הבאת הכלב הביתה תבינו איך לבחור נכון אוכל לכלב שלכם. קיימים לא מעט סוגי מזונות וכלבים כאלה ואחרים יכולים להיות רגישים לחלק מן המזונות

השאר תגובה